O mnie

Waldemar Siatka (ur. 1958 r.)1038

Z wykształcenia teleinformatyk, absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie, zawodowo związany z branżą zastosowań informatyki a w niej inżynierią projektów.

Fotografuje amatorsko.  Po orbicie fotograficznej, z niewielkimi przerwami, wędruję bez mała 30 lat. Wąskim i szerokim kątem, prawie zawsze w oparciu o światło zastane i w konwencji reportażu, za pomocą obiektywu opisuję świat. W kadrze interesuje mnie przyroda (zawsze), krajobraz i architektura. Fascynują mnie: pejzaż i świat techniki. Eksperymentuję z portretem i fotografią człowieka, we wszystkich jego opowiadaniach.

Członek Zamojskiej Grupy Fotograficznej Grupy Twórczej. Członek rzeczywisty Fotoklubu Rzeczypospolitej Polskiej Stowarzyszenia Twórców. Kurator Galerii Fotografii STYLOWY w Zamościu. Sekretarz w Zarządzie Okręgu Roztoczańsko-Podkarpackiego Związku Polskich Fotografów Przyrody oraz Delegat na Walny Zjazd Związku Polskich Fotografów Przyrody. Sekretarz w Zarządzie Zamojskiego Towarzystwa Fotograficznego. Członek Towarzystwa Fotograficznego im. E. Osterloffa w Radomsku.

Autor trzech wystaw indywidualnych oraz wielu wystaw zbiorowych. Uczestnik i organizator plenerów fotograficznych, konkursów, wystaw i innych przedsięwzięć artystycznych.